BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE DO BYTU

Bezpečnostní dveře SHERLOCK se skládají z ocelové konstrukce-kostry, což je ve své podstatě ocelový rám s podélnými a příčnými profilovými výztuhami, na kterém je opět ocelový plášť. Celá konstrukce je masivní a hlavně svařovaná, vyrobená z vysoce kvalitní oceli při použití tloušťky podle typu a bezpečnostní třídy dveří.

Výztuhy neboli „žebrování“ dveří z profilované oceli slouží k samozřejmému zvýšení odolnosti dveří proti sekání či beranidlu. Profil zmíněných výztuh je koncipován tak, aby dlouhodobě odolal těm nejvyšším nárazovým tlakům, používaným při násilném vniknutí, hrubou silou.

Dále dveře obsahují vnitřní rozvorový systém uzamykacího mechanismu zámku (ploché závory či trojčepového zámku) a aktivních jistících čepů po obvodu z horní a boční „zamykací“ strany, a pasivních jistících čepů ze strany zavěšení dveří. Aktivní čepy jak již sám název napovídá, se vysouvají a zasouvají prostřednictvím rozvorového mechanismu, v závislosti na otáčení klíče v zámkové vložce. Pasivní čepy jsou nepohyblivé a zajišťují, aby dveře nemohly být vysazené z pantů (závěsů) již při pouhém zavření.

Bezpečnostní zárubně Sherlock

SHERLOCK nabízí, dodává a montuje bezpečnostní zárubně vlastní výroby. Samozřejmě to nejsou „ty“ obyčejné, běžné klasické zárubně. Rozdíl je v tom, že bezpečnostní zárubeň je koncipovaná jako celek k bezpečnostním dveřím. Je konstruovaná přesně na typ a váhu dveřního křídla, které do ní bude zasazené. Je vyrobená taktéž ze zesílené, vysoce kvalitní a odolné oceli. Oproti obyčejné zárubni obsahuje kromě speciálního profilu tzv. domky – což jsou vlastně pouzdra, do kterých zajíždí aktivní a pasivní čepy. Tyto „domky“ jsou masivní ocelové bloky, integrované a navařené do konstrukce zárubně tak, že tvoří jednolitou součást.